Kdy potřebujete balanční podložku
Už jste byli v situaci, kdy vás bolely svaly o kterých jste nevěděli, že je máte? Tak přesně tyto svaly pomáhá balační podložka procvičit nebo dokonce aktivovat. Můžete pravidelně chodit do posilovny, běhat, plavat, být velice aktivní sportovec, ale některé svaly prostě pořádně neprocvičíte. Jedná se o:
- stabilizační svaly (zejména kolem páteře)
- šikmé břišní svaly
- svaly nohou, které se "ukrývají" pod velkými svaly ( k těmto svalům počítejte i ty na hýždích)
Dále balanční podložka pomáhá k lepší rovnováze, zpevnění držení těla a také k mnohem lepší kontrole svalů (to znamená, že víte, který sval zrovna pracuje a jak).
Kdy balanční podložka pomůže?
- při bolestech zad a nenechte se zmást, tím že vás bolí záda, velice často za to mohou neaktivované nebo slabé břišní svaly.
- špatném držením těla, získané zejména špatnými pohybovými návyky (nestandartní sezení, jednostraně zatěžování svalů atd.)
- je také vhodná pro překonání tréninkové stagnace, kdy dokáže efektivně zatížit procvičované partie dokonce i při použití nižších vah (při cvičení s činkami a zátěží doporučuji sparing partnera)
Jak si vybrat balanční podložku?
Důležitý je povrch, zda hladký, nebo s výstupky. Pokud budete používat podložku zejména na cviky ve stoji, nebo na sezení (u TV, PC apod.) můžete si klidně vybrat i s "masážní funkcí". Výstupky zlepšují prokrvení svalů a tak balanční podložka může sloužit i jako masážní pomůcka (pokud na ni necvičíte).
Pokud budete balanční podložku využívat ve více polohách, mohly by pro vás být výstupky nepohodlné a nebudete schopni cvičit tak dlouho nebo s vyšší zátěží. Při použití zátěže by vám mohly výstupky způsobit i drobné podlitiny.
Důležité je také stupeň obtížnosti podložky. Čím je podložka z jedné strany plošší, tím je na ní cvičení jednodušší. Neriskujte nákup "obtížné" podložky, pokud nemáte s balanční podložkou zkušenosti - za chvíli by se vám jen válela v koutě.
email: obchod@elvita.cz
V případě dotazů nás neváhejte
kontaktovat. Rádi poradíme.